EDİRNE ve İSTANBUL TURU (2 GÜN 1 GECE) 14-15 MART 400 TL

1.GÜN

Gece Saat 23:00 ’da Kültür Merkezi önünden siz değerli misafirlerimiz ile birlikte yolculuğumuza başlıyoruz. Tüm gece sürecek olan yolculuğumuz sonrasında günün ilk ışıklarında Çanakkale Eceabat varıyor ve vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Osmanlı İmparatorluğunun Trakya` da önemli bir kültür mirası olan camileri, çarşıları, köprüleri, tarihi evleriyle kültürel mirasın en yoğun hissedildiği sınır kentimiz Edirne`ye hareket ediyoruz.

Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuz ardından Edirne’ye ulaşıyor ve gezimize ilk olarak Mimar Sinan`ın “Ustalık Eserimdir” dediği Selimiye Camii ile başlıyoruz. Selimiye Camisine gelir sağlamak amacıyla inşa edilmiş, Edirne yöresine ait çok sayıda hediyelik eşya görebileceğiniz içerisinde 124 tane dükkan bulunan Arasta Çarşısını geziyoruz. Uzunköprü ilçesine adını veren dünyanın en uzun tarihi Taş Köprüsü’nü gördükten sonra Meriç Nehri’ne geçiyoruz.

Meriç Nehri kıyısında alacağımız (ekstra) öğle yemeğimiz ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. 3.5 saatlik yolculuk ile Hayallerin Şehri olan İstanbul’da 17.Yüzyılın önemli eserinden biri olan Mimar Sinan’ın yapı anlayışı içinde Mimar Sedefkâr Mehmet Ağa’nın ellerinde yükselmiş olan Sultan Ahmet Camii geziyoruz. Hipodrom bölgesindeki Alman Çeşmesi, Yılanlı Sütun ve Yerebatan Sarnıcı’nı gezdikten sonra Osmanlı’nın en büyük ve İstanbul’un ilk sarayı olan Topkapı Sarayı’nı gezip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bölgesinin en eski ve en önemli eseri olan Galata Kulesiyle gezimize başlıyoruz. İstanbul’un en eski çarşılarından biri olan Mısır Çarşısı’nı gezip Boğazda yapacağımız (yaklaşık 2 saat) tekne turumuzun (ekstra) ardından öğle yemeği (ekstra) için serbest zaman veriyoruz. Osmanlı’nın İstanbul’a bıraktığı en büyük tarihi miraslardan birisi olarak gösterilen Eyüp Sultan Camii ve

Türbesi’ni derin duygularla geziyor ve ardından adını ünlü Fransız yazardan alan Pierre Loti Tepesi’ne teleferik(ekstra) ile geçiyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman diliminin ardından son durağımız olan Çamlıca Tepesi’ne geçiyor ve ayıracağımız sürenin ardından dönüş yolculuğumuza start veriyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız şehrimizde siz değerli misafirlerimiz ile bir başka YOLTUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks otobüs ile ulaşım
4* Hotelde 1 gece konaklama
Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1) Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
YOLTUR yol ikramları
YOLTUR Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı Tüm öğle yemekleri
Tüm içecekler
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri: Manisa Kültür Merkezi Saat : 23:00

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review

Rating